Nasz zespół na IAC 2014

Już po raz piąty przedstawiciele Kosmonauta.net wybiorą się na prestiżową konferencję International Astronautical Congress. Edycja 2014 odbędzie się w Toronto w Kanadzie.

International Astronautical Congress (IAC) to najważniejszą konferencją sektora kosmicznego, której kolejne edycje co roku odbywają się w innym mieście na innym kontynencie. Każdego roku na jej kolejną edycję przyjeżdżają tysiące specjalistów sektora kosmicznego, reprezentujących państwa niemal z całego świata. Dzięki takiej różnorodności IAC pełni rolę forum, na którym przeprowadza się całe spektrum prezentacji w wielu sesjach tematycznych i różnych dziedzinach: od kwestii technicznych, takich jak małe satelity czy rakiety nośne, poprzez koncepcje misji na niską orbitę wokółziemską czy też poza bezpośrednie otoczenie Ziemi, aż po kwestie ekonomiczne i polityczne.

W tym roku na IAC 2014 przesłaliśmy jeden abstrakt i choć na odpowiedź przyszło nam czekać do 7 maja – nasz abstrakt został ostatecznie zaakceptowany na sesję posterową.

Nasza tegoroczna publikacja na IAC nosi tytuł “The Czech and Polish space sectors – the impact of ESA membership”. Plakat zostanie zaprezentowany w ramach sesji “27th Symposium on Space Policy, Regulations and Economics”. Ta publikacja zostanie przygotowana wspólnie z Czeskim Biurem Kosmicznym (Czech Space Office).

Tegoroczna publikacja na IAC jest kontynuacją prac z 2012 i 2013 roku. W 2012 roku opisaliśmy polski sektor kosmiczny w „przeddzień” wejścia naszego kraju do ESA. Z kolei w 2013 roku opisaliśmy pierwsze wydarzenia, jakie nastąpiły już po wejściu Polski w struktury tej europejskiej agencji.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.