Galileo Masters 2015 zakończone sukcesem

4 grudnia 2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się Gala Finałowa polskiej edycji konkursu Galileo Masters.

Laureaci, partnerzy i organizatorzy polskiej edycji Galileo Masters 2015 / Credit: ARP

Laureaci, partnerzy i organizatorzy polskiej edycji Galileo Masters 2015 / Credit: ARP

Wydarzenie poprzedzone zostało debatą o rozwoju technologii kosmicznych w Polsce, Europie i Chinach.

Do wszystkich edycji regionalnych w tym roku spłynęło 515 poprawnie wypełnionych wniosków konkursowych, co stanowi najlepszy wynik konkursu Galileo Masters w historii. Do polskiej edycji konkursu w tym roku zgłoszono 64 pomysły na aplikacje, urządzenia i technologie wykorzystujące nawigację satelitarną. Tak wysoka liczba pomysłów nie została zanotowana w żadnym innym regionie na świecie! Jest to ogromny sukces dla Polski i ważny dowód na to, że w polskich studentach, pracownikach naukowych i przedsiębiorcach drzemie ogromny potencjał. (tutaj obok ta statystyka)

Ilość zgłoszeń w każdej z regionalnych edycji Galileo Masters 2015 / Credit: AZOWażnym momentem podczas wydarzenia była również informacja o uruchomieniu w Gdańsku pierwszego w Polsce akceleratora kosmicznego (space3.ac). Podczas wydarzenia podpisano czterostronne porozumienie pomiędzy Miastem Gdańsk, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, funduszem inwestycyjnym Black Pearls VC oraz Blue Dot Solutions. Akcelerator ma na celu wsparcie wyróżniających się projektów wykorzystujących dane satelitarne.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.