O sektorze kosmicznym na infoShare

dr Krzysztof Kanawka, prezes Blue Dot Solutions sp. z o.o., na infoShare 2016

W dniach 18-20 maja odbyła się największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej – infoShare 2016. W pierwszym dniu konferencji miały miejsce dwa panele na temat sektora kosmicznego.

Scena Inspiracji

Na scenie inspiracji, czyli największej scenie infoShare, 18 maja odbyła się prelekcja na temat sektora kosmicznego, w której wziął udzieli dr. Krzysztof Kanawka z Blue Dot Solutions,  prof. Marek Moszyński z Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Justyna Redelkiewicz z GSA (Agencja Europejskiego GNSS).

W czasie panelu mogliśmy usłyszeć zapewnienie, że na jesień europejski system Galileo będzie dostępny. Przedstawicielka GSA przedstawiła także największe trendy związane z nawigacja satelitarną, którymi będą: Smart Mobility, Big Data, rozszerzona rzeczywistość oraz internet rzeczy (IoT).

Dr Krzysztof Kanawka zaznaczył już na samym początku, że sektor kosmiczny to nie tylko budowa rakiet, liczą się konkretne rozwiązania biznesowe. Prezes Blue Dot Solutions przedstawił aktywności związane ze wsparciem branży kosmicznej, które aktualnie są w Polsce prowadzone. Podkreślił rolę POSITION, projektu który trwa od zeszłego roku i wspiera 10 najlepszych polskich projektów wykorzystujących technologie kosmiczne. Krzysztof Kanawka zwrócił także uwagę na silny związek między ICT a sektorem kosmicznym.

dr Krzysztof Kanawka, prezes Blue Dot Solutions sp. z o.o., na infoShare 2016

Scena Startupów

Również na scenie startupowej w pierwszy dzień konferencji odbył się panel kosmiczny: „Jak rozpocząć przygodę w sektorze kosmicznym?” W prelekcji udział wziął Krzysztof Kanawka z Blue Dot Solutions, Łukasz Wilczyński z Planet PR i Rainer Horn z firmy SpaceTec Partners. Na spotkaniu szczegółowo przedstawiono jakie możliwości stoją przed osobami, które mają pomysł na kosmiczny biznes.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.