Polska edycja Galileo Masters najlepsza w Europie!

Logo ESNC / Credit: AZO

11 lipca zakończył się etap zgłoszeń do konkursu Galileo Masters 2016. Polska edycja zgromadziła najwięcej pomysłów na aplikacje w Europie!

Zgodnie z regulaminem, etap zgłoszeń do European Satellite Navigation Competition (ESNC) kończy się 30 czerwca. W tym roku jednak główny organizator konkursu zdecydował się przedłużyć tegoroczną edycję aż do 11 lipca.

Największą liczbę projektów zgłoszono w tym roku do edycji azjatyckiej, do której napłynęło 59 projektów. Do polskiej edycji konkursu zgłoszono 33 kompletne wnioski, co jest najwyższym  wynikiem spośród krajów europejskich. Na trzecim miejscu znalazła się edycja niemiecka Hesse z liczbą 32 uzupełnionych wniosków. Ku zaskoczeniu, wieloletni lider edycja brytyjska, która co roku plasowała się na pierwszym lub drugim miejscu, w tym roku znalazła się na miejscu czwartym. Wielka Brytania otrzymała 30 aplikacji, co dla tej edycji oznacza spadek liczby zgłoszeń o 50% w porównaniu do roku poprzedniego.

Liczba wniosków jakie wpłynęły do każdej z edycji regionalnej ESNC 2016

Liczba wniosków jakie wpłynęły do każdej z edycji regionalnej ESNC 2016

W sumie do tegorocznej edycji Galileo Masters zgłoszono 413 innowacyjnych projektów na wykorzystanie nawigacji satelitarnej w aplikacjach i usługach. Oznacza to spadek w porównaniu do zeszłego roku, kiedy o główną nagrodę w konkursie walczyło najwięcej projektów w historii, bo aż 515.

Projekty przesłane do polskiej edycji będą teraz oceniane przez polskich i zagranicznych ekspertów. Zwycięzca polskiego Galileo Masters zostanie oficjalnie ogłoszony podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 25 października w Madrycie. Najlepszy projekt polskiej edycji będzie walczył o nagrodę główną, w wysokości 20 000 euro, z pozostałymi zwycięzcami edycji regionalnych, których jest w tym roku ponad dwadzieścia.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.