Co przyniesie 67. Międzynarodowy Kongres Astronautyczny?

W Meksyku rozpoczął się Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (International Astronautical Congress, IAC), który potrwa do 30 września.

W poniedziałek, 26 września br., rozpoczęła się prawdopodobnie najważniejsza w roku konferencja sektora kosmicznego, czyli Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (International Astronautical Congress, IAC). Kongres zakończy się w piątek 30 września.

IAC co roku organizowany jest w innym mieście, na innym kontynencie. Rok temu IAC odbył się w Jerozolimie,  IAC 2014 w Toronto, a IAC 2013 w Pekinie. Konferencja rok do roku przyciąga kilka tysięcy specjalistów z całego świata. Obok sesji i prezentacji, IAC to także wystawa agencji kosmicznych i firm branżowych.

W tym roku IAC odbywa się w meksykańskim mieście Guadalajara, czyli dość blisko amerykańskiego sektora kosmicznego. Podczas konferencji mogą paść ważne deklaracje. Prawdopodobnie najbardziej interesujące będzie wystąpienie szefa firmy SpaceX „Making Humans a Multiplanetary Species”.

Na IAC 2016 będą obecni przedstawiciele Blue Dot Solutions, reprezentując rodzime firmy na jedynym polskim stanowisku Polish Space Sector.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.