Technologie kosmiczne w służbie rolnictwa na topie

Finaliści Demo Day akceleratora space3ac

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się pierwsze w Polsce „Demo Day” dla sektora kosmicznego. Podczas konferencji 12 zespołów zaprezentowało się przed inwestorami. 

8 września w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się pierwsze w Polsce „Demo Day” dla sektora kosmicznego. Podczas konferencji 12 zespołów z programów Space3ac i POSITION zaprezentowało się przed inwestorami.

Zwycięzcą tegorocznej edycji i najlepszym projektem wykorzystania technologii kosmicznych dla celów komercyjnych okazał się Farm Scanner – aplikacja mobilna dla rolników. Autorzy projektu otrzymali od funduszu Black Pearls VC nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych na dalszy jego rozwój. Nagrodę wysokości 10 tys. zł za najbardziej innowacyjny i perspektywiczny produkt ufundowaną przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną otrzymał zespół Hypermiles, który stworzył rozwiązanie uczące kierowców flotowych ecodrivingu. W projekcie POSITION zwyciężył natomiast projekt Emb3d, mobilna aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość w celu wizualizacji przestrzeni.

Farm Scanner to jeden z 6 zespołów,  którym udało się ukończyć wakacyjny, 6-tygodniowy kurs odbywający się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym (należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) w ramach akceleratora Space3ac. Akcelerator Space3ac pozwolił nam na wyjście ze środowiska stricte badawczego i nadanie naszemu projektowi kontekstu biznesowego. Ruszamy komercjalizować nasz pomysł i wiemy jak to zrobić, a otrzymana nagroda z pewnością nam w tym pomoże – mówi Karolina Wróbel z Farm Scannera.

Partnerem akceleratora Space3ac jest Blue Dot Solutions.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.