Spotkanie poświęcone ESA BIC w Polsce

BDS na spotkaniu ESA BIC, 7 października 2016 / Credit: BSA

W PAK odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone utworzeniu w Polsce inkubatora przedsiębiorczości ESA

Siódmego października br. w warszawskim oddziale Polskiej Agencji Kosmicznej odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone utworzeniu w Polsce inkubatora przedsiębiorczości Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA BIC).

Spotkanie o ESA-BIC - wystąpienie prezesa POLSA, prof. Banaszkiewicza

Spotkanie o ESA-BIC – wystąpienie prezesa POLSA, prof. Banaszkiewicza

ESA BIC to koordynowana i współfinansowana przez Europejską Agencję Kosmiczną sieć inkubatorów przedsiębiorczości, zlokalizowanych dotąd w trzynastu krajach Europy (inkubatory krajowe), której celem jest wsparcie młodych przedsiębiorców sektora kosmicznego. Wspólna inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej i Polskiej Agencji Kosmicznej ma doprowadzić do utworzenia inkubatora w Polsce w 2017 roku.

Spotkanie dotyczące utworzeniu w naszym kraju inkubatora technologii kosmicznych ESA było głównym tematem spotkania informacyjnego, które odbyło się w siedzibie Agencji. Oprócz przedstawicieli Polskiej Agencji Kosmicznej, Europejskiej Agencji Kosmicznej, w spotkaniu udział wzięły podmioty zainteresowane zaangażowaniem w budowie ESA BIC w Polsce, w tym przedstawiciele Blue Dot Solutions.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.