Gala Finałowa konkursu Galileo Masters 2016

Polski finał Galileo Masters 2016 odbył się 29 listopada w Warszawie w siedzibie ARP.

Zespół Aerobits - zwycięzcy polskiej edycji Galileo Masters 2016 / Credit: ARP

Zespół Aerobits – zwycięzcy polskiej edycji Galileo Masters 2016 / Credit: ARP

W dniu 29 listopada odbyła się Gala Finałowa tegorocznej edycji Galileo Masters. Nagrodę główną polskiej edycji tego konkursu otrzymał Aerobits system zapewniający bezpieczną separację między dronami a załogowymi statkami  powietrznymi. Projekt doceniła również Polska Agencja Kosmiczna, która przyznała nagrodę specjalną w kategorii najlepszy projekt związany z obronnością i bezpieczeństwem państwa.

Podczas Gali Finałowej, która miała miejsce w Bibliotece Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie nagrodzono także drugi najlepszy  projekt konkursu Nawiguj.com, czyli nowoczesne narzędzie sprzedaży ułatwiające lokalizowanie nieruchomości w terenie. Podstawowym zastosowaniem aplikacji jest nawigacja prowadząca zarówno agentów jak i klientów do nieruchomości ze wskazaniem granic działek w terenie w czasie rzeczywistym.

Trzecie miejsce w konkursie zajął projekt My Live Regatta, czyli systemem rejestracji i prezentacji regat. My Live Regatta składa się z trzech elementów: systemu rejestracji i obsługi zawodników, systemu obsługi sędziowania i przepisów żeglarskich oraz systemu prezentacji zawodów na żywo.

Finaliści polskiej edycji GM2016  / Credit: ARP

Finaliści polskiej edycji Galileo Masters 2016 / Credit: ARP

W tegorocznej edycji Galileo Masters ważne wyróżnienie otrzymał także projekt ACNS (ang. Augmented Crane Navigation System), który uzyskał nagrodę specjalną od Niemieckiej Agencji Kosmicznej. Zespół projektu ACNS opracowuje system automatyzacji dźwigów podczas prac na wysokościach. Technologia odpowiadać będzie za nawigację i transport ładunków, minimalizowanie szans na zderzenie oraz zmniejszenie wahań zaczepów.

Polska edycja konkursu Galileo Masters jest doskonałym dowodem tego, że polska myśl w wykorzystaniu danych satelitarnych (tzw. „downstream”) już w tej chwili jest silna i doceniana na świecie. Warto wspierać dalszy rozwój tej branży, ponieważ odpowiada ona na potrzeby rynkowe, w tym komercyjne.

Partnerzy i organizatorzy polskiej edycji Galileo Masters: Blue Dot SolutionsBlack Pearls VCPolska Agencja KosmicznaPolska Agencja Rozwoju PrzedsiębiorczościAgencja Rozwoju PrzemysłuPomorska Specjalna Strefa EkonomicznaGMVCreotech Instruments S.A., ITTI. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Więcej informacji: www.galileo-masters.pl

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.