Warsztat z tworzenia aplikacji GNSS w ramach konkursu ESNC

15 grudnia w Gdańsku odbył się warsztat z tworzenia aplikacji GNSS w ramach konkursu Galileo Masters, zorganizowany wspólnie przez firmę Blue Dot Solutions i Astri Polska.

Wyróżniona drużyna z Politechniki Gdańskiej

Wyróżniona drużyna z Politechniki Gdańskiej

Głównym celem spotkania było przybliżenie inicjatywy konkursu Galileo Masters (ang. European Satellite Navigation Competition) oraz warsztat z przygotowania aplikacji do ESNC. W wydarzeniu udział wzięło ponad 30 studentów z Politechniki Gdańskiej, Akademii Morskiej w Gdyni, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie interesujących się tematem nawigacji, którzy w grupach pracowali nad swoimi projektami.

Zespoły zaprezentowały ciekawe rozwiązania, nad którymi pracować będą przez najbliższe miesiące, dlatego w przyszłorocznej edycji konkursu spodziewamy się bardzo dobrych wniosków. – mówi dr Krzysztof Kanawka, CEO Blue Dot Solutions, które jest polskim organizatorem największego konkursu nawigacji satelitarnej Galileo Masters.

Na zakończenie warsztatu 5 zespołów zaprezentowało wyniki swoich prac. Wyróżnienie otrzymała drużyna z Politechniki Gdańskiej, która przedstawiła rozwiązanie dedykowane dla ratownictwa górskiego.

Spotkanie odbyło się w coworkingu O4, znajdującym się w kompleksie Olivia Business Centre w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia była firma Blue Dot Solutions i Astri Polska.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.