Misja

Znajdować i wdrażać nowe zastosowania nawigacji satelitarnej w gospodarce i życiu codziennym

Lider

Od 11 lat największy konkurs technologii kosmicznych. Polska edycja 2015 była 1. największą na świecie

Sukces

Nagroda niemieckiej agencji kosmicznej DLR dla pomysłu z Polski

 

Konkurs European Satellite Navigation Competition (ESNC, dawniej Galileo Masters), od 2004 roku przyczynia się do odkrywania ciekawych, innowacyjnych koncepcji wykorzystania nawigacji satelitarnej w gospodarce i życiu codziennym.

Michał Rutkowski - laureat nagrody specjalnej DLR / Credit: ESNC Awards Ceremony 2014 © Jan Kobel 2.0

Michał Rutkowski – laureat nagrody specjalnej niemieckiej agencji kosmicznej DLR edycji 2014 / Credit: © Jan Kobel 2.0

Nagrody co roku przyznawane są przez najważniejsze instytucje tworzące nawigację satelitarną (GNSS), takie jak Europejska Agencja GNSS (GSA) i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) oraz partnerów regionalnych z całego globu.

Celem konkursu jest nagrodzenie, promowanie oraz akceleracja innowacyjnych pomysłów i rozwiązań w zakresie wykorzystania nawigacji satelitarnej. Uczestnicy zachowują wszelkie prawa autorskie do zgłoszonych pomysłów, niezależnie od rozstrzygnięcia.

Zachęcamy do aktywnego wsparcia inicjatywy ESNC. Zaangażowanie przynosi nie tylko korzyści związane z pozycjonowaniem w przyszłościowych technologiach, ale także umożliwia zahamowanie wypływu tego, co najważniejsze poza granice Polski – kreatywnego myślenia, unikalnego know-how i efektywnego rozwiązywania problemów.

Zapraszamy do współpracy w organizacji polskich edycji konkursu ESNC!

Zdjęcie u góry: © ESA – J. Huart