Lot suborbitalny

Firma Blue Dot Solutions nawiązała współpracę z amerykańską firmą świadczącą usługę wyniesienia ładunku na sub-orbitę. Wyniesienie ładunku nastąpi w czwartym kwartale 2018 roku. Na ten moment udało nam się zarezerwować miejsce na rakiecie dla ładunku o całkowitej masie 11kg. Zbieramy chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w locie przeprowadzając testy swojego eksperymentu.

Naszym zadaniem jest integracja wszystkich eksperymentów zebranych przez Blue Dot Solutions i dostarczonych przez państwa. Następnie zintegrowaną paczkę wysyłamy do naszego partnera z za oceanu.
To my odpowiadamy za Państwa eksperymenty, wiec to my zajmiemy się certyfikacja ładunku oraz integracja eksperymentów w autonomiczny ładunek.

Najważniejsze parametry lotu :

  • max 100 km wysokości
  • około 3 minut w mikrograwitacji

Naszym zadaniem jest odbiór eksperymentu od klienta, sprawdzenie stanu zawartości, zgodności z opisem, przeprowadzenie procedury certyfikującej, czyli serii testów i analiz weryfikacyjnych, funkcjonalnych (które ustalane są indywidualnie z klientem w zależności od rodzaju ładunku i eksperymentu). Następnie przechodzimy do procesu integracji mechanicznej i elektrycznej wszystkich eksperymentów w jeden ładunek umieszczony w tzw. „payload locker”. Jesteśmy też odpowiedzialni za przygotowanie dokumentacji związanej z transportem ładunku i integracją już z tzw. „payload Stack-iem”. Następnie wysyłamy zintegrowany ładunek, odpowiadamy za niego, kiedy znajduje się on po stronie dostawcy usługi wystrzelenia (łącznie z lotem), a następnie wysyłamy go z powrotem do klienta.

 

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu:

dr inż. Michał Sobolewski

+48-533-272-063

michal.sobolewski@bluedotsolutions.eu